Titulka   >  Video reportáže
publikované: 18.07.2016 12:39  //  aktualizácia: 27.09.2016 11:41  //  zobrazené: 3064

Vicemajster sveta v karate Filip Bleho

Filip Bleho z Močenka sa stal v júni 2016 vicemajstrom sveta v karate v súťaži kata jednotlivcov vo veku 13 – 14 rokov. Okrem toho získal v rovnakej vekovej kategórii spolu s kolegami Tomášom Čvirikom a Michalom Kabátom aj bronzovú medailu v kata družstiev. Podujatie sa uskutočnilo v írskom Dubline. Zorganizovala ho svetová federácia karate WUKF. Majstrovstiev sveta v karate sa v tomto roku zúčastnilo celkovo 2 280 súťažiacich zo 40 krajín. Slovensko reprezentovalo 54 športovcov. Filip Bleho zastupoval šaliansky klub Slovan Duslo Šaľa. Titul vicemajstra sveta získal hneď na svojich prvých majstrovstvách. „Na základe výsledkov z uplynulých rokov a najmä z posledných kôl Pohára federácie a majstrovstiev Slovenska som sa dostal do slovenskej reprezentácie a v januári som dostal nominačný list na majstrovstvá sveta v karate do Dublinu,“ popísal svoj postup na celosvetové podujatie Filip Bleho. Celkovo sa súťažilo v 109 kategóriách: „V mojej kategórii bolo 15 súťažiacich, z ktorých postúpilo 6 do finále. Súťažili sme 3 dni – v piatok boli prvé kategórie, v sobotu boli družstvá a v nedeľu boli finále. Cvičil som v kata, kata individual, čiže samostatne, a v kata družstvá, kde sme boli traja. Atmosféra bola veľmi priateľská, podporovali sme sa navzájom a boli sme šťastní, keď niekto zo Slovenska vyhral,“ popísal vicemajster sveta priebeh súťaže. „Bolo to veľmi dobre zorganizované, celá súťaž prebiehala 3 dni asi 16 hodín denne. Bolo to veľmi náročné, pretekári dostali riadne zabrať a tie výsledky, ktoré sme dosiahli ako slovenská reprezentácia, sú veľmi dobré,“ zhodnotil podujatie prezident klubu Slovan Duslo Šaľa a zároveň otec nášho medailistu Igor Bleho. Okrem Filipa Bleha sa mal majstrovstiev sveta v Dubline zúčastniť aj jeho brat Boris Bleho. Z dôvodu študentských povinností napokon do bojov o majstrovské medaily nenastúpil. Klub Slovan Duslo Šaľa mal svoje zastúpenie na majstrovstvách sveta aj v seniorskej kategórii. Reprezentoval ho niekoľkonásobný majster sveta Ľudovít Kočiš, ktorý si vybojoval v kategórii kata mužov 3. miesto. Filip Bleha spolu Ľudovítom Kočišom prispeli svojimi výsledkami na majstrovstvách sveta v karate k tomu, že sa slovenská výprava v celkovom hodnotení reprezentačných výberov umiestnila na piatom mieste. Podľa slov riaditeľa klubu Slovan Duslo Šaľa sa môžu takýchto súťaží „zúčastňovať vďaka sponzorom. V Írsku sme boli tiež vďaka sponzorovi, za čo mu veľmi pekne ďakujeme,“ vyslovil vďačnosť Igor Bleho.

Marcela Lenčéšová

• Vicemajster sveta v karate Filip Bleho

DISKUSIA

Pred pridaním komentára je potrebné sa prihlásiť !

Zatiaľ bez komentárov. Pridajte prvý komentár.

UPOZORNENIE!

Poskytujeme Vám možnosť komentára, pričom si vyhradzujeme právo redakčne upraviť a uverejniť ktorýkoľvek z tu publikovaných diskusných príspevkov. Diskusné príspevky obsahujúce vulgarizmy, rasové narážky a iné spoločensky, morálne a eticky neprípustné skutočnosti má právo administrátor vymazať. Pokiaľ narazíte na takéto príspevky odošlite ich formulárom "nahlásiť príspevok" ktorý je automaticky vygenerovaný ku každému príspevku, alebo kontaktujte administrátora.