Titulka
publikované: 14.07.2015 07:26  //  aktualizácia: 14.07.2015 07:51  //  zobrazené: 612

Prehlásenie o prístupnosti

Webové stránky sú vytvorené v maximálne možnej miere podľa pravidiel pre tvorbu prístupových webových stránok v štátnej, verejnej správe a samospráve. Tieto www stránky sa snažia o maximálnu prístupnosť a použiteľnosť podľa väčšiny známych metód. Dodržujú všetky dôležité zásady prístupnosti podľa metodiky Blind Friendly Web a konzorcia W3. 

Významný je pre nás postoj občana/používateľa, ktorý responzívny dizajn jednoznačne ocení z pohľadu prehľadnosti a dostupnosti informácií. Taktiež vyjadruje postoj, ktorým obec ukazuje svoje vnímanie budúcnosti a nevyhnutnosť prispôsobiť sa trendom. Prezentačný layout a obsah je vytvorený v štruktúrovanom jazyku HTML 5. Responzívny dizajn je vytvorená pomocou CSS frameworkov a bez tabuľkového layoutu. Stránka sa po návšteve z rôznych mobilných zariadení dokáže prispôsobiť daným rozlíšeniam displejov. Systém automaticky rozpozná parametre zariadenia a prispôsobí mu dizajn a zobrazenie webovej stránky. Externé stránky, ktorých prepojenie je súčasťou stránok obce nemusia byt validné, teda prístupne v súlade s normami o štandardoch tvorby html.
 

DISKUSIA

Pred pridaním komentára je potrebné sa prihlásiť !

Zatiaľ bez komentárov. Pridajte prvý komentár.

UPOZORNENIE!

Poskytujeme Vám možnosť komentára, pričom si vyhradzujeme právo redakčne upraviť a uverejniť ktorýkoľvek z tu publikovaných diskusných príspevkov. Diskusné príspevky obsahujúce vulgarizmy, rasové narážky a iné spoločensky, morálne a eticky neprípustné skutočnosti má právo administrátor vymazať. Pokiaľ narazíte na takéto príspevky odošlite ich formulárom "nahlásiť príspevok" ktorý je automaticky vygenerovaný ku každému príspevku, alebo kontaktujte administrátora.

NOVINKY E-MAILOM

nové informácie, čo sa pripravuje, čo sa udialo na Váš e-mail, prihláste sa už dnes!

Scroll to Top