Titulka   >  Oznamy
publikované: 06.04.2023 16:11  //  aktualizácia: 11.04.2023 09:19  //  zobrazené: 1497

Gorazdov Močenok 2023

GORAZDOV MOČENOK 2023

Hlavní organizátori Obec Močenok a OZ KREDIV organizujú XXXI. ročník Celonárodného festivalu kresťanského divadla Gorazdov Močenok, ktorý sa uskutoční v dňoch od 23. – 30. júla 2023.

Účastníci a ďalší záujemci festivalu budú mať možnosť nadobudnúť nové zručnosti a skúsenosti v tvorivých Divadelných dielňach, pod vedením známych osobností z prostredia divadla a kresťanských médií. Lektormi v Divadelných dielňach budú:

– manželia Ivana a Pavol Dankovci, známi z Tanečného divadla ATak a TV Lux, ktorí povedú dielňu tanca a pohybu
– Zdenka Pašuthová z Vysokej školy muzických umení, externá spolupracovníčka TV Lux a Lux Communication, povedie dielňu dramaturgie a kritiky
– Peter Weinciller, dlhoročný porotca divadelných a recitačných súťaží, interprét a režisér v Teatro Colorato, spolupracovník rádia Lumen, pod jeho vedením sa uskutoční dielňa interpretácie umeleckého textu a prednesu.

Dielne sa budú konať v termíne od 26. do 28. júla 2023.
Účastníci sa môžu registrovať do 9. mája 2023 na webe www.krediv.sk (TU).

Divadelné súbory budú mať možnosť zapojiť sa do programu v sekcii  súťažných alebo nesúťažných inscenácii. Ich predstavenia budú v termíne od 27. do 29. júla 2023.
Registrácia divadelných súborov bude do 9. mája 2023 na www.krediv.sk (TU).

Neoddeliteľnou súčasťou festivalu bude duchovný program – púť, rozbory súťažných divadelných predstavení, priateľské stretnutie organizátorov, divadelníkov a ďalších účastníkov.
Vyvrcholením festivalu bude pontifikálna svätá omša v rodisku svätého Gorazda, v Gorazdove, ktorú budú celebrovať biskupi a ďalší duchovní.

Podrobný program bude zverejnený čoskoro na webstránkach OZ KREDIV, Obce Močenok a Rímskokatolíckeho farského úradu Močenok.

Tešíme sa na vás priatelia, známi, ctitelia svätého Gorazda, milovníci ochotníckeho umenia a drahí pútnici.

Organizačný výbor festivalu Gorazdov Močenok 2023

Informácie sa budú priebežně dopĺňať.

 

 

 

 

 

DISKUSIA

Pred pridaním komentára je potrebné sa prihlásiť !

Zatiaľ bez komentárov. Pridajte prvý komentár.

UPOZORNENIE!

Poskytujeme Vám možnosť komentára, pričom si vyhradzujeme právo redakčne upraviť a uverejniť ktorýkoľvek z tu publikovaných diskusných príspevkov. Diskusné príspevky obsahujúce vulgarizmy, rasové narážky a iné spoločensky, morálne a eticky neprípustné skutočnosti má právo administrátor vymazať. Pokiaľ narazíte na takéto príspevky odošlite ich formulárom "nahlásiť príspevok" ktorý je automaticky vygenerovaný ku každému príspevku, alebo kontaktujte administrátora.

NOVINKY E-MAILOM

nové informácie, čo sa pripravuje, čo sa udialo na Váš e-mail, prihláste sa už dnes!

Scroll to Top